Studenti řídili malý nákladní elektromobil

4Díky spolupráci ZF JČU v Českých Budějovicích se společnostmi Agrozet České BudějoviceEurogreen Jiřetín pod Jedlovou si studenti naší katedry vyzkoušeli elektricky poháněný nákladní automobil MEGA eWorker.

Po seznámení se způsobem ovládání vozidla si každý student/ka předmětu Dopravní a manipulační technika a Zahradní a komunální technika vyzkoušel jízdu po běžné silnici v zástavbě. Vzhledem k zimnímu počasí absolvovali studenti 1. ročníku bakalářského studia jízdu také na zasněžené vozovce.

1     2

Přednášející byl s přístupem studentů k řízení malého nákladního vozidla spokojen a do budoucnosti uvažuje ještě oslovit některého prodejce osobních vozidel, aby byl studentům k dispozici osobní elektromobil.