Přednáška o současnosti a budoucnosti elektromobilů NISSAN

Katedra zemědělské, dopravní a manipulační techniky, společně se zaměstnanci firmy HS AUTO – NISSAN s.r.o. v Českých Budějovicích pořádá přednášku, která bude zaměřena na elektromobilitu s využitím automobilů NISSAN v osobní dopravě.

Přednáška se bude konat 14.2na posluchárně  Z2 v budově ZR od 8,00 hodin.

Od 10,00 hodin bude umožněno vyzkoušení vozidla NISSAN Leaf pro studenty oboru DOMA2 a také pro zájemce z řad zaměstnanců fakulty.

elektromobil-nissan-leaf-je-pohanen-synchronnim-motorem-o-vykonu-80-kwNISSAN je japonská firma, která je známá výrobou špičkových automobilů. Přestože elektromobil NISSAN Leaf je vyráběn v anglickém Sunderlandu a z velké části je složen z dílů vyráběných v Evropě, lze říci, že kvalita, poctivost a pokrokovost japonských automobilů mu zůstala. Leaf je jedním z nejprodávanějších osobních automobilů poháněných elektromotory v Evropě. Proč tomu tak je, bude možné zjistit z přednášky a prohlídkou automobilů na katedře zemědělské, dopravní a manipulační techniky.