Přednáška o elektromobilitě

Ve výuce na katedře jsou sledovány moderní trendy v oblasti zemědělské, dopravní a manipulační techniky. Proto bude dne 20. října pro studenty studijního oboru Zemědělská a dopravní technika: obchod, servis a služby uspořádaná přednáška týkající se problematiky elektromobility. Přednáška bude zahájena na učebně Z1 v budově ZR od 9,45 hod.

Na přednášce bude ukázáno vozidlo VW e Up

Na přednášce bude ukázáno vozidlo VW e Up

Elektromobilita není u nás zatím rozšířena (v porovnání s jinými zeměmi EU), ale její větší rozšíření rychle přichází. V současné době je ve výrobním programu u každé světové automobilky alespoň jeden model elektromobilu pro osobní dopravu a některé dodávají na trh také malé nákladní automobily. Elektromobily nejsou již maloprostorové, ale objevují se také luxusní velké automobily (například TESLA, BMW, Nissan, Hyundai a další), které disponují shodným komfortem pro cestování, jako emisní automobily.

Malé elektromobily disponují komfortem velkých emisních automobilů VW e Up

Malé elektromobily disponují komfortem velkých emisních automobilů VW e Up

Lze očekávat, že se počty elektrovozidel v příštích letech rozšíří, zejména s vyšší informovaností veřejnosti o jejich výhodách, s nižšími cenami elektricky poháněných vozidel a možnostmi využít dotací (od října letošního roku je dotace 150 tisíc Kč) a účelových bonusů na elektromobilitu, například dobíjení akumulátorů zdarma (s kartou E.ON), dobíjení se slevami, povolený vjezd do míst, kam emisní automobily nemohou apod.

img_2687

 

Díky spolupráci se společností E.ON Česká republika, s.r.o., F.A.Gerstnera 2151/6, 370 49 České Budějovice bude přednáška doplněna o ukázku elektromobilů VW e Up a TESLA S s možností zkušební jízdy. Pozvání na přednášku přijal PhDr. Jiří Vlk z Asociace elektromobilového průmyslu.

Zájemci si mohou vyzkoušet luxusní elektromobil TESLA S s hmotností 2100 kg ujede vzdálenost na jedno nabití až 500 km

Zájemci si mohou vyzkoušet luxusní elektromobil TESLA S s hmotností 2100 kg ujede vzdálenost na jedno nabití až 500 km